top of page

Víkend snů zažili kluci z naší přípravky


Bytřice n.P/NMNM - pod vedením trenérů Jiřího Mičky a Jana Follprechta jsme se zůčastnili celovíkendového turnaje v Bystřici nad Pernštejnem. Na turnaj jsme přijali pozvání od jeho organizátorů ze Slávie Praha, pod záštitou šéftrenéra přípravek Jiřího Janečka. Alespoň na víkend jsme se tak ocitli ve společnosti těch nejlepších klubů z České rep. a poměřili síly s talenty z nejvyšších pater českého a částečně také slovenského fotbalu kategorie mladších přípravek.

Turnaje se zúčastnili týmy: Slovan Liberec, Dukla Praha, Slávie Praha, Zbrojovka Brno, MŠK Žilina a SFK Vrchovina.

Na programu akce byl sobotní turnaj na umělce v Domaníně, odpolední turnaj smíšených družstev ve florbale a nedělní halový fotbalový turnaj.

Prosluněnou sobotu se v Domaníně hrálo systémem každý s každým, 25 minut na zápas. V prvním zápase naši kluci nastoupili proti Slovanu Liberec a k obrovské radosti hráčů, trenérů i rodičů zápas vyhráli 5:3. Z dětí opadla nervozita a dokázali v dalších zápasech remizovat s týmem Slávie a Dukly Praha. Poměrně vysoko 1:9 jsme prohráli s výborně hrajícím týmem MŠK Žilina, který ovládl celý turnaj, jak v sobotu, tak i v neděli. V posledním zápase se Zbrojovkou Brno dětem docházely síly a v zápase nakonec prohrály 5:8. Za sobotní turnaj kluci obsadili krásné i když nepopulární 4. místo.

Je potřeba sportovně přiznat, že všichni soupeři byli výborní. Výkonnostně velice vyrovnaní, rychlí, technicky vyspělí, důrazní, zdravě sebevědomí a k překvapení nás trenérů také velice disciplinovaní. Naši kluci naopak doplnili chybějící vlastnosti bojovností a nasazením. Bylo příjemné sledovat, jak jsou zápas od zápasu nucení zrychlovat všechny herní činnosti a snaží se soupeřům vyrovnat.

Na sobotní odpoledne organizátoři nachystali druhou skvělou akci. Děti rozházeli do 6 smíšených týmů, postavili jim 3 florbalové hřiště a nechali je samostatně podle rozpisu odehrát turnaj. Klubové barvy tak šly na chvíli stranou, děti se ještě více spřátelily a celý odpolední turnaj zvládly bez větší organizace dospělými. Na závěr krásného dne ještě třešnička na pomyslném dortu v podobě florbalového zápasu trenérů :-).

V neděli pak naši kluci odehráli ještě halový turnaj ve fotbale. Po velice těžkých a pro kluky emotivních zápasech jsme s jednou výhrou obsadili 5. místo. Turnaj opět poměrně jednoznačně vyhrály děti z MŠK Žilina.

Chceme ještě jednou poděkovat Jiřímu Janečkovi za pozvání na tuto příjemnou a pro nás výjimečnou akci. Pro všechny zúčastněné z SFK Vrchovina to byl krásny zážitek a věříme, že to pro děti bude na delší dobu inspirací do dalšího tréninku a práce na svém rozvoji. Dětem a rodičům děkujeme za účast a důstojnou reprezentací klubu SFK Vrchovina NMNM.

Cenné zkušenosti za SFK Vrchovinu sbírali:

roč. 2010 - Jan Follprecht, David Ondráček, Petr Přikryl, Matěj Vícha, Jakub Kreutzer, Vlastimil Tatíček

roč. 2009 - Adam Bobula, Matyáš Petr, Václav Fiala a Matyáš Havlík

#NMNM #2019 #TURNAJ #BYSTŘICENP #SLOVANLIBEREC #DUKLAPRAHA #SLAVIAPRAHA #ZBROJOVKABRNO #MSKZILINA #SFK #VRCHOVINA

138 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page