top of page

Víme, že jaro bude daleko těžší, říká před startem odvet trenér Richard Zeman


Nové Město na Moravě - Mají vcelku solidní výchozí pozici, s 25 body uzavírají horní polovinu tabulky (po sobotě již 28). Přesto v Novém Městě zůstávají ostražití. „Je potřeba soutěž dobře začít a hned od úvodu se pohybovat mimo spodní patra,“ apeluje trenér Vrchoviny Richard Zeman.

S jakým cílem do jara jdete?

Z podzimu máme slušný počin, ale naším cílem je vyhnout se spodnímu pásmu a záchranářským pracím.

To zní oproti smělému letnímu vyjádření o vršku tabulky poněkud skromněji…

(smích) V létě jsem tím chtěl dát najevo těm, kteří nás s ohledem na záchranu na poslední chvíli pasovali do role jasného sestupujícího, že s tou rolí nejsme smíření. Nakonec uzavíráme horní polovinu tabulky, což není špatné, ale zároveň jsem si vědom, že jaro bývá podstatně těžší. Posilovala jak ligová béčka, tak například Hlučín, Znojmo, Vyškov. V Dolním Benešově, který je poslední, se pak nechali slyšet, že se ještě chtějí pokusit o záchranu. Nikomu se nechce do divize, která má dneska úroveň krajského přeboru.

Posilovali jste i vy.

Především jsme se snažili zacelit ztráty. Po podzimu skončili Kamil Skalník, Luboš Zbytovský, Lukáš Wolker a Radek Matulka. Místo nich přišli Lukáš Hekerle, Roman Holeš, David Šteffl, podařilo se získat i Michala Dočekala, který od nás před rokem odcházel do Rakouska. Teď si ho vzala do přípravy druholigová Líšeň a u nás se má na jaře rozehrát. V podstatě jsme tedy omladili.

Jak zatím zapadli do týmu?

Hekerle se na kraji obrany jevil velmi dobře. Samozřejmě přišel z divize a v zápasech proti druholigové Líšni a třetiligovému Uničovu měl trochu problémy, až soutěž ukáže, jak na tom bude. Holeš je levonohý hráč pocházející od Jimramova, který prošel mládeží Hradce Králové, ale teď po těžkém zranění hrál pouze 1. A třídu a jaro začne na lavičce. Štefflovi se střelecky dařilo na podzim v jihlavské juniorce, kde byl nejlepším střelcem, bohužel se nám v přípravném utkání zranil a start jara nestihne.

K němu a Tomáši Dubovi ještě přibyl Dočekal, což byl asi nadplán, že?

Je to tak. Když se objevila možnost ho tu mít, tak by byl hřích toho nevyužít. Takového důrazného hráče na hrotu nemáme a určitě se nám bude hodit třeba i na místo Matulky na kraji hřiště.

Posilu máte i na brankářském postu díky angažování Denise Grögera ze Sigmy Olomouc. Přichází jako jednička?

Reagovali jsme na odchod Lukáše Maňáka, který na podzim nedostával moc příležitostí. Samozřejmě teď přichází brankář z ligového klubu a Sigma ho sem určitě neposílá, aby seděl na lavičce a je tam nějaká dohoda, ale budu se rozhodovat před každým zápasem podle aktuální výkonnosti. Každopádně vycházím z toho, že Petr Šmída je klubová jednička, odchovanec, a rozhodně nebude upozaděný.

Jak hodnotíte zimní přípravu?

Z pohledu přístupu hráčů byla perfektní. Trénovali jsme čtyřikrát týdně, kombinovali umělku, posilovnu a terén, ale je na všech vidět, že toho mají dost a těší se na přechod na přírodní trávu. Už jsou ve své kabině, nebudou muset pořád někde cestovat a stěhovat se. Z tohoto pohledu je zima nepříjemná a nedivím se hráčům, že pokud končí kariéru, tak je to v zimě, protože se vyhnou tomu táhlému přípravnému období.

A jak se vám pozdávaly přípravné zápasy, z nichž jste většinu vyhráli?

Je to pořád jen příprava a my poráželi divizní týmy, což je povinnost. Nicméně proti druholigové Líšni a třetiligovému Uničovu jsme prohráli, byli horší a zápasy nám ukázaly naše slabá místa.

V zimě skončili dlouhodobí hráči v čele s Kamilem Skalníkem. Ohlásil už někdo, že jde o jeho poslední sezonu?

Nevím o tom. Třeba takový Lukáš Michal zraje jak víno, přijde mi, že hraje lépe a lépe. To samé Ondra Vícha. Jsou to kluci, na kterých vidím chuť. Pokud by byl zdravý, tak by určitě pokračoval Lukáš Wolker, a u Kamila Skalníka je možné, že až bude mít víc času, tak taky přehodnotí svoje rozhodnutí. Zas tak vysoký věk nemá.

V součtu s předchozím působením jste v Novém Městě osmou sezonu. Máte ještě motivaci s týmem něco dokázat?

(smích) Je pravda, že osm let nebyl ani Vrba v Plzni. Možná jsem okoukaný, možná to tak třeba někdo cítí, ale myslím, že se nám tady práce relativně daří a zatím nevidím důvod, proč měnit.

Trenére ať se daří?!

Díky.

#NMNMVMSFL #SFK #ROZHOVOR #RICHARDZEMAN #JARO2020

142 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page