Víme, že jaro bude daleko těžší, říká před startem odvet trenér Richard Zeman


Nové Město na Moravě - Mají vcelku solidní výchozí pozici, s 25 body uzavírají horní polovinu tabulky (po sobotě již 28). Přesto v Novém Městě zůstávají ostražití. „Je potřeba soutěž dobře začít a hned od úvodu se pohybovat mimo spodní patra,“ apeluje trenér Vrchoviny Richard Zeman.

S jakým cílem do jara jdete?

Z podzimu máme slušný počin, ale naším cílem je vyhnout se spodnímu pásmu a záchranářským pracím.

To zní oproti smělému letnímu vyjádření o vršku tabulky poněkud skromněji…

(smích) V létě jsem tím chtěl dát najevo těm, kteří nás s ohledem na záchranu na poslední chvíli pasovali do role jasného sestupujícího, že s tou rolí nejsme smíření. Nakonec uzavíráme horní polovinu tabulky, což není špatné, ale zároveň jsem si vědom, že jaro bývá podstatně těžší. Posilovala jak ligová béčka, tak například Hlučín, Znojmo, Vyškov. V Dolním Benešově, který je poslední, se pak nechali slyšet, že se ještě chtějí pokusit o záchranu. Nikomu se nechce do divize, která má dneska úroveň krajského přeboru.

Posilovali jste i vy.

Především jsme se snažili zacelit ztráty. Po podzimu skončili Kamil Skalník, Luboš Zbytovský, Lukáš Wolker a Radek Matulka. Místo nich přišli Lukáš Hekerle, Roman Holeš, David Šteffl, podařilo se získat i Michala Dočekala, který od nás před rokem odcházel do Rakouska. Teď si ho vzala do přípravy druholigová Líšeň a u nás se má na jaře rozehrát. V podstatě jsme tedy omladili.

Jak zatím zapadli do týmu?

Hekerle se na kraji obrany jevil velmi dobře. Samozřejmě přišel z divize a v zápasech proti druholigové Líšni a třetiligovému Uničovu měl trochu problémy, až soutěž ukáže, jak na tom bude. Holeš je levonohý hráč pocházející od Jimramova, který prošel mládeží Hradce Králové, ale teď po těžkém zranění hrál pouze 1. A třídu a jaro začne na lavičce. Štefflovi se střelecky dařilo na podzim v jihlavské juniorce, kde byl nejlepším střelcem, bohužel se nám v přípravném utkání zranil a start jara nestihne.