top of page

Vintr zařídil Vyškovu tři body

NMNM – Fotbal se v Novém Městě začal hrát před 120 lety a měla to být a byla to oslava kopané. Bohužel se špatným koncem sobotní prohry v rámci 1. kola Fortuna MSFL s týmem MFK Vyškov. Hosté vedli z prvního poločasu, po změně stran rychle srovnal Chloupek, ale potom hosté si opět rychle vzali vedení zpět a mohli přidat i další branky.

SFK Nové Město na Moravě – MFK Vyškov 1:2 (0:1)

Branky: 47. Chloupek - 23. + 63. Vintr


Sestava Vrchoviny: Šmída - Hekerle (82. Vašíček), Batelka, Vícha, Smetana - Michal (K), Duda (76. Tulajdan) - Chloupek (69. Holman), Duba, Švanda - M. Skalník (46. Šteffl) Připraveni: Sáblík – Vašíček, Holman, Tulajdan, Šteffl, Feik


Sestava Vyškov: Spurný – Hanuš, Jaroš, Langer, Moučka, Klesa (K), Simr, Krejčí, Jambor, Vintr, Němeček Připraveni: Sova – John Oiorunda Seyi, Nieslanik, Dittmar


„Když zápas vezmu v kontextu celých devadesáti minut, musím uznat, že pro nás byl Vyškov příliš těžkým soustem. Byli kvalitní, o gól byli určitě lepší. Pouze mě mrzí, že obě branky, které jsme inkasovali, byly hodně laciné, tam jsme v obraně měli velká okna,“ řekl trenér Zeman po zápase.

Hosté byli od začátku zápasu aktivnější, hrál se svižný fotbal plný osobních soubojů za velmi dobré fotbalové atmosféry. Po několika nevyužitých příležitostech šli hosté do vedení. Domácí obrana dala Vintrovi až příliš volného prostoru, ten si navedl míč z levé strany k 16 a střelou do proti pohybu nedal Šmídovi žádnou šanci – 0:1. A přišly i další šance, domácí obrana nebyla viditelně ve své kůži.

O přestávce se v kabině domácí zdravě nažhavili, ale to vydrželo tak 15 minut. Vstup do druhého dějství vyšel domácí sestavě skvěle. Hned ve 47. minutě se do velkého vápna hostí přiřítil z pravé strany Chloupek a nechytatelnou bombou pod břevno vyrovnal – 1:1. Po třech minutách se po levé straně protáhl Švanda, který našel za 16 kapitána Michala, ale bomba byla sražena na roh. „Zjednodušili jsme hru a po vyrovnání byli hráči nahoře. Vypracovali jsme si ještě jednu dobrou příležitost, ale bohužel už bez efektu,“ komentoval vydařenou pasáž svého souboru kouč Nového Města.

Rozuzlení přišlo po hodině hry. To si domácí obrana vybrala další slabší chvilku a opět Vintr po přesném centru sám před Šmídou nezaváhal 1:2. „To od nás byla velká chyba, když jsme na naší pravé straně nechali hráče Vyškova otočit a nacentrovat před naši branku,“ mračil se novoměstský lodivod.

Závěr zápasu byl pro oko diváka velmi atraktivní, v poslední desetiminutovce se střídali ataky z jedné strany na druhou. Efektivnější byli hosté, protože Šmída musel hned dvakrát vytáhnout zákroky ve 100%-ní šancích před Vintrem a střídajícím Nieslanikem. Na druhé straně pálil vedle Duba a střídající Tulajdan na malém vápně neobstřelil obránce a byl z toho pouze roh.


Nejlepší hráči: Chloupek – Vintr, Klesa


Rozhodčí: Pfeifer – Rosický, Havlín Delegát: p. Kundelius ŽK 3:2 (Smetana, Michal, Duda – Jambor, Langer)

ČK 0:0

Diváci: 345


Nové Město příští kolo odjíždí na venkovní hřiště, tentokrát do Dolního Benešova na místní FC. Hraje se v sobotu 15.8. 2020 od 17:00 hodin. Zápas bude řídit rozhodčí Macrineanu – Černoevič, Bebenek.


#NMNMVMSFL #SFKMFK #VYŠKOV


582 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page