top of page

Vopršal nabírá v Novém Městě formu


Nové Město na Moravě - Zimní posila zatím vypadá slibně. Fotbalový útočník Matěj Vopršal, který vyměnil divizní Žďár za třetiligové Nové Město, se ve svém novém působišti ve dvou posledních přípravných zápasech prosadil sedmi góly.

Nejdřív hattrick do sítě někdejších spoluhráčů z Havlíčkova Brodu a naposledy dokonce čtyři góly Ždírci.

„Po dvou zápasech, kdy se nám moc nedařilo, to tam začalo konečně padat. Jsem moc rád, že to tak vyšlo. Na celém týmu je vidět, že už to nabírá potřebné grády,“ pochvaluje si třiadvacetiletý odchovanec Přibyslavi.

V Novém Městě ho angažovali kvůli gólům, očekávání tedy začíná plnit s předstihem. „Pořád je to jenom příprava, ale musím se přiznat, že se mi po těch dvou předchozích zápasech ulevilo. Nějaký tlak a očekávání tady jsou, takže jsem za ty góly moc rád,“ řekl kanonýr, který se v útoku sešel se svým někdejším spoluhráčem z Jihlavy Tomášem Dubou. „Známe se a dokážeme si vyhovět. Co mám informace od trenéra, tak se hře na dva útočníky nebrání. Já se nejlépe cítím na hrotu, naopak Tomáš má kvalitnější práci s míčem a může hrát i pod hrotem. V kádru je i Kamil Skalník, takže konkurence je vysoká, s tím ale počítám,“ podotýká Vopršal.

Do Nového Města přestoupil ze sousedního divizního Žďáru, se kterým se v minulé sezoně snažil Vrchovinu sesadit z čela. A střílel i góly v obou vzájemných zápasech. V prvním případě z toho byla remíza, na jaře pak přispěl k výhře na domácí půdě. Ani lepší vzájemná bilance však na rozjetou Vrchovinu nestačila, a s předstihem tak slavila divizní titul a postup do MSFL. Právě se Žďárem poměří Novoměstští síly v rámci přípravy o následujícím víkendu. „Určitě to pro mě bude pikantní, vždyť to jsou tři měsíce, co jsem tam ještě chodil do domácí kabiny,“ přiznává. Pokud by pokračoval v nastoleném trendu, měl by svému bývalému klubu dát pět branek. „Tak to určitě nedopadne,“ směje se. „Z těch zápasů proti divizním týmům považuji Žďár za nejkvalitnější, navíc hraje na domácí umělce.“

Ještě před zápasem ale své spoluhráče za předchozí počin v podobě čtyř gólů pohostí. „Po zápase se Ždírcem mi to bylo naznačováno. Nevím, jestli pokladník Lukáš Smetana bere v potaz i přípravu, každopádně nějaké občerstvení do kabiny přinesu,“ usmívá se. Už v této fázi přípravy je podle Vopršala znát, že je v týmu, který hraje vyšší soutěž. „Jsou tady zkušenější kluci, zejména v záloze. Lukáš Michal, Luboš Zbytovský, tam je vidět velká vyzrálost a kvalita na míči,“ chválí oba tvůrce hry Vrchoviny.

240 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page