top of page

Vrchovina aréna zažila neskutečný obrat

NMNM - V rámci 32. kola MSFL se hrál zápas s nepříjemným soupeřem SK Kvítkovice. Pro domácí to byla derniéra na svém hřišti a další záchranářský souboj v podobě "JÁ MUSÍM, TY MUSÍŠ, MY VŠICHNI MUSÍME"! Nakonec diváci viděli šest banánů, i když jich mělo být sedm, ten poslední na úplný obrat si sudí řekli, že by toho bylo asi moc, škoda pro fotbal.

SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. - SK KVÍTKOVICE 3:3 (0.1) branky: 57. Vacek, 79. Svoboda, 81. Šteffl - 20.a 52. Pernatskyi, 55. Gerža

V první půli se hrál opatrný a úsporný fotbal. Oťukávání přineslo jen pár náznaků, než přišla 20. minuta, kdy hosté zahrávali na domácí půlce standardku a kapitán Pernatskyi pohodlně hlavou otevřel skóre - 0:1. Naše obrana s gólmanem vůbec nereagovala a nechala si dát zbytečný gól. Po půl hodině šli hosté 3 na 2 a v poslední chvíli zachránil zákrokem Bača do autu. To bylo z první půle vše, co stálo za zmínku.

Do druhé půle domácí vystřídali, přeskupili řady a hrálo se na větší riziko. To se nám bohužel nevyplatilo. Hosté z rychlých kontrů dokázali vstřelit dva slepené góly. Nejprve po vymyšleném faulu zahráli standardku a opět hlavou se trefil na přední tyči kapitán Kvítkovic Pernatskyi. Po třech minutách pak třetí branku vstřelil Gerža po kombinaci a střele zpoza šestnáctky - 0:3. S domácím výběrem to vypadalo na vhození ručníku do ringu. Domácí se probrali až po této třetí brance. Po dvou minutách se konečně trefil Vacek, když velmi přesně sklepl míč od Matulky za záda Kaliny - 1:3. Po tomto gólu přišel Rálišův centr, ale Batelka hlavou těsně minul brankovou konstrukci. V 69. minutě přišel rychlý útok hostí, ale skvělé šanci zachránil Bača na roh. Po chvíli se před Šmídou sám zjevil střídající Chovan, ale míč neskončil v síti, pouze vedle tyčky. Hned z protiútoku zahrozila dvojice Batelka - Sytař, ale míč skončil nad břevnem. Hrál otevřený, ofenzivní fotbal, který se divákům musel líbit a schylovalo se k neskutečnému obratu. V 77. minutě Dziuba vyprášil Šmídovy rukavice bombou z pěti metrů. V 79. minutě vsítil Svoboda po blafáku kontaktní gól po centru zprava od Batelky - 2:3. Po dalších dvou minutách již bylo vyrovnáno, to po závaru se vykulit míč Štefflovi, který napřáhl ke střele za pokutovým územím a bylo srovnáno - 3:3. Po tomto vyrovnání mohli oba týmy strhnout vítězství na svou stranu, ale Dziubův průnik opět zlikvidoval, kdo jiný, spolehlivý Dominik Bača. To na druhé straně vstřelil krásnou branku v 90. minutě Matulka, ale proti byl pomezní sudí, který jediný na stadionu viděl ofsajd.

Rozhodčí: Kolář - Marek, Malimánek. Delegát FAČR Piňos.

ŽK 3:3 ČK 0:0

Diváci 275

Sestava SFK: Šmída - Bača, Ráliš M., Nečas, Svoboda, Batelka, Ráliš D.(46. Sytař), Šteffl, Jícha (46. Vacek), Matulka, Duda (K)

Trenéři: Michal, Follprecht, Skryja

Vedoucí týmu: Bajer