top of page

Vrchovina dojela na produktivitu

NMNM - V dohrávce 24. kola MSFL přijel do Nového Města na Moravě silný soupeř juniorka Baníku Ostrava B. Ten kdo přišel na stadion se určitě nenudil, hrála se naprosto otevřená partie až do konce, žel s jasným výsledkem. Všechny body putovaly na sever Moravy.


SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. - FC BANÍK OSTRAVA B 0:3 (0:0) branky: 3x Smékal

Už ve třetí minutě šel sám na Šmídu Provazník, ale domácí hradba svůj tým podržel a zakončení zneškodnil. Na druhé straně po chvilce zakončoval Šteffl, který pálil z 20 metrů těsně vedle. Po čtvrthodině opět Provazník hlavou přestřelil břevno Šmídovy svatyně. Do další šance se mezi třemi obránci prokličkoval Matulka, ale jeho střela měla obrácenou faleš a skončila vedle. Po půlhodině hry se před Hrubého dostali k zakončení hned dva hráči Vrchoviny, ale ani Matulka, ani Vacek, branku nedali. To byl zřejmě rozhodující okamžik zápasu. Navíc ve 41. minutě domácí Nečas napálil ze standardky přes zeď tyčku, v tomto časovém rozmezí se zápas lámal a domácí toho nevyužili.

Druhý poločas začal velkou příležitostí Smékala, který se osamocený dostal k zakončení, ale jeho hlava šla jen nad břevno. V 53. minutě se v tutovce na malém vápně zjevil Vacek, ale obránce jeho střelu zblokoval na roh. Následoval rychlý přechod hostí, ale opět Smékal se jen zastřeloval, pálil v obrovské šanci vedle. V 57. minutě hry Smékal již začal úřadovat naplno a po rohu otevřel účet zápasu - 0:1. O tři minuty později se na druhé straně v tutovce opět objevila dvojice Vacek a Matulka, jenže Hrubý byl opět na místě a zakončení bravurně se štěstím vychytal. V 68. minutě to byl už o dvě branky, když po zakončení z levé strany se na brankové čáře nejlépe orientoval Smékal a zvýšil vedení - 0:2. Do poslední fáze zápasu přišel na hřiště Slavíček, který se po pár minutách dostal ke slibnému zakončení, ale míč letěl těsně vedle Hrubého vzdálenější tyče. Nedáš - dostaneš! Přesně v tomto módu byl nastaven ostravský Smékal, který v 82. minutě zkompletoval hattrick a bylo hotovo - 0:3. Výsledek vůbec neodpovídá dění na hřišti. Navíc za tohoto stavu přišel totální zkrat sudích, když famózní zákrok Šmídy těsně před koncem utkání, ocenili ŽK a nařídili necitlivě pokutový kop. Ostraváci se zachovali velmi sportovně a exekuce letěla úmyslně vedle tyče do zámezí. Na výsledku se tedy konce zápasu nic nezměnilo.

Rozhodčí: Denev - Julínek, Nápravník. Delegát FAČR p. Karel Piňos.

ŽK 4:3, ČK 0:0

Diváci 294

Sestava SFK: Šmída - Vacek, Ráliš M., Hekerle (72. Boušek), Nečas, Svoboda (88. Hlaváč), Batelka (88. Bača), Šteffl (81. Ráliš D.), Matulka (72. Slavíček), Duda (K), Novotný

Trenéři: p. Michal, Follprecht, Skryja

Vedoucí týmu: p. Bajer

Anglický týden zakončí Nové Město již v sobotu 13.5.2023, kdy do Vrchovina arény přijede nováček soutěže MFK Vítkovice. Veledůležité utkání začíná již v 16:30 hodin a bude jej řídit trojice sudích R - Grečmal, AR1 - Dorotík, AR2 - Rosický. Delegátem FAČR je p. Fridrichovský.

266 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page