top of page

Vrchovina shání útočníka, pro jaro totiž vypadl zraněný Duba.

Z kádru, kterému se na podzim ve třetí lize docela dařilo, odešel pouze jediný fotbalista, který navíc nepatřil do základu. Od 12.1. 2023 ligový tým začíná přípravu na jarní část sezony.Prakticky beze změny vstoupí do zimní přípravy třetiligoví fotbalisté Nového Města na Moravě. Potřebovali by však posílit na hrotu útoku. „Sice tu nějaké varianty máme, ale uměl bych si představit větší konkurenci,“ diplomaticky sdělil kouč Vrchoviny Lukáš Michal. Ten své ovečky přivítá na zahajovacím tréninku v novém roce příští čtvrtek. „Hráčům jsem sice nedával konkrétní individuální plány, ale každý měl absolvovat nějaké vytrvalostní běhání a doplňkové sporty, aby přišli už trošku připravení,“ neskrýval.


PŮLTUCET ZÁPASŮ

Vzhledem k absenci vlastní umělé trávy se Novoměstští fotbalisté opět najezdí. „Trénovat budeme čtyřikrát týdně, z toho dvakrát pojedeme do Bystřice na umělou trávu. V tělocvičně pak využijeme spolupráci s jedním vyznavačem bojového sportu MMA, takže by hráči měli mít také potřebná silová cvičení,“ nastínil kormidelník SFK. Před začátkem jarní části Moravskoslezské fotbalové ligy se Vrchovina rozehraje šesticí přípravných duelů. „Budou to v podstatě naši tradiční protivníci v přípravě. Začneme třetí lednovou sobotu proti rezervě Jihlavy, dále pak vyzveme třeba Vysoké Mýto, Havlíčkův Brod nebo Ústí nad Orlicí,“ vyjmenoval. V kolonce odchodů je pouze jediné jméno. „Zpět do Hlinska se z podzimního hostování v našem týmu vrátil Kryštof Vašek. Přece jenom neměl takové herní vytížení, ve středu záložní řady si vybojovali poměrně jistou pozici jiní hráči,“ připomněl Michal. Ani pro jarní část však nebude moci počítat s útočným esem Tomášem Dubou. „Ještě před Vánoci byl Tomáš na operaci křížového vazu, na jaře bude rehabilitovat, k dispozici tak bude až pro další sezonu,“ postýskl si.


NEDOSTATKOVÉ ZBOŽÍ

Pokud jde o příchody, je situace v Novém Městě ještě chudší. „Do přípravy zapojíme pár našich mladých kluků z béčka a jednoho z nižší soutěže. Jinak nic konkrétního na toto téma říci nemohu,“ přiznal. Na hrotu útoku tak nyní moc variant kouč Vrchoviny nemá. Jediným klasickým útočníkem je v kádru Radek Matulka. „Pár tipů jsme měli, několik útočníků jsme oslovili, ale nic se nepodařilo dovést do úspěšného konce,“ neskrýval. Situaci však nevidí černě. „Na hrotu může zaskočit třeba Vacek nebo Sytař. Větší konkurenci bych si v útoku ale dokázal představit, to nebudu nikterak zastírat,“ dodal trenér Lukáš Michal.


PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ:

SO 21. 1. 13:00 Jihlava „B“ - SFK A (UT Jihlava)

SO 28. 1. 16:00 Vysoké Mýto - SFK A (UT Žďár)

SO 4.2. 16:00 SK Olympia Ráječko - SFK A (UT Blansko)

SO 11. 2. ? H. Brod - SFK A (UT HB) čas bude upřesněn

SO 18.2. 16:00 Ústí n/Orl. - SFK A (UT ÚO)

SO 25.2. 16:00 Živanice - SFK A (UT Pardubice) - generálka

NE 5. 3. 10:15 1.MU 1.FC Slovácko „B“ - SFK A648 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page