top of page

Vyškov nám prostě sedí


Vyškov / Nové Město - Třetí anglický týden v řadě čekal v rámci předehrávky 17. kola MSFL na hráče Nového Města na Moravě ve Vyškově. Trenéři tentokrát nemohli počítat s bratry Skalníky a chyběl z pracovních důvodů i Zbytovský. Takže dostali šanci jiní hráči a například Petr Duda, střelec druhé branky byl vyhlášen hráčem zápasu. V kabině byl cítit mírný optimismus, jelikož Vrchovina se soupeřem od roku 2013 neprohrála!

MFK Vyškov - Nové Město n/Mor. 0:2 (0:2) branky: 38. Donkor, 43. Duda

SFK Vrchovina: Šmída – Donkor, Vícha, Smetana, Michal (C) (88. Zambe), Svoboda (65. Švanda), Batelka, Vašíček, Duba, Chloupek (83. Matulka), Duda (49. Wolker) Náhradníci: Maňák – Švanda, Wolker, Matulka, Zambe, Dobrovolný

MFK Vyškov: Spurný – Hanuš, Oulehla (55. Rogožan), Langer, Matocha (47. Smékal), Lahodný, Jaroš, Křivánek (87. Zbořil), Krejčí (C), Sečkář (48. Smrčka), Němeček Náhradníci: Sova – Ibrahim, Smrčka, Smékal, Rogožan, Zbořil, Rus

Vstup nám do zápasu vůbec nevyšel, domácí tým nás přišpendlil k naší 16. Hned ve 3. minutě se do zakončení z velké dálky opřel Hanuš, jeho rána však byla zblokována, ovšem míč se odrazil od Šmídy do malého vápna, kde z bezprostřední blízkosti zakončoval Jaroš, jenže branku trestuhodně přestřelil! Další tutovka přišla po dvou minutách, po levé straně běžel rychlý Křivánek, jenž výtečně obehrál brankáře Šmídu a putoval sám na prázdnou branku, ovšem obrana se stihla vrátit a na brankové čáře míč zachránit. Domácí jsou stále velmi aktivní, když držení míče je 70/30% pro domácí. Po půlhodině se tlak Vyškova vypařil, jako pára nad hrncem. Vrchovina byla trpělivá, a na konci poločasu udeřila. Ve 38. minutě Vašíček poslal do 16 Dubu, který se chytře zbavil obránce a zpětnou přihrávkou našel dobíhajícího Donkora, nové africké akvizice, který dal vítězný gól Zemanova výběru - 0:1. Ve 42. minutě měli vyškovští namále. Marek Svoboda získal míč na svoji kopačku a následně obehrál dva obránce na malém vápně a dokonce i zakončil, na brankáře Spurného však nestačil, ten vyrazil konečky prstů na roh. O minutu později však bylo ještě veseleji, roh zahrál Duba a na přední tyči nejvýše vyskočil Duda a hlavou trefil zadní tyč - 0:2.

Druhá půle byla velmi dobře sehranou taktickou partií ze strany Vrchoviny, domácí prakticky nepouštěla do šancí a velmi dobře kombinovala. V 70. minutě hosté zahrávali PVK, ale gólman byl na místě a boxoval do bezpečí. Po pár minutách zahrávali standardku domácí, ale pro změnu míč proletěl nad břevnem. V 86. minutě došlo k závaru před Šmídou a Batelka byl při svém zametání moc ostrý při svém zákroku. Sudí píská pokutový kop, ale pomezní již před touto akcí mával ofsajd.

Trenér Zeman: "Na začátku utkání jsme přežili dvakrát klinickou smrt. Byli jsme na můj vkus strašně zalezlí. Domácí si s námi dělali, co chtěli. Z tlaku jsme se vymanili a na konci poločasu jsme dvakrát udeřili. Tentokrát se náš střelec Duba prezentoval přesnými přihrávkami a byl u obou gólů našich mladíčků. Vítězství si nesmírně cením, je to již sedmý bod z venku. Druhý poločas jsme zvládli s noblesou na jedničku."

Rozhodčí: J. Macrineanu – L. Machač, P. Bebenek

ŽK: 2:1 (41. Křivánek, 90. Krejčí – 41. Batelka), ČK 0:0

Diváci: 186

Z Vyškova vezeme důležité body, po sobotní prohře s SK HSK. Nejlepší hráči zápasu Duda, Šmída, Duba. Anglický týden zakončíme v sobotu 7.9.2019 v Olomouci, kde naším soupeřem bude od 16 hodin rezerva Sigmy Olomouc. Zápas bude řídit trojice rozhodčích, jako hlavní Petr - AR1 Líkař, AR2 Ogrodník. Delegátem FAČR je pan Ladislav Dofek.

#NMNMVMSFL #NMNM #SFK #REPORT #VYŠKOV #NMNMDOMOVEM #SFKZIVOTEM

129 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page