top of page

Začíná nový soutěžní ročník 2021/22 v MSFL

NMNM - Příprava na novou sezonu 2020/21 byla dlouhá, skoro jako ta zimní. Áčko pod vedením Richarda Zemana, který na konci května ukončil v klubu své trenérské působení, tým převzala dvojice Procházka, Císař. V tomto období prošel tým několika přípraváky: v Bystřici (3:1), Velké Meziříčí (0:1), Blansko (3:3) a generálka ve Vysokém Mýtě (0:1).

Zeptali jsme se trenéra Pavla Procházky, jak je spokojen s přístupem týmu na sklonku přípravného období? Proběhlo vše dle plánu?

Plán přípravy složený ze dvou 3-týdenních tréninkových bloků oddělených 14 denní dovolenou jsme poctivě odmakali, jak na atletické dráze, tak i na hřišti. Bylo to kondičně náročné, ale hráči se s tím popasovali velmi dobře. V průběhu přípravy došlo k několika méně závažným zraněním (Vícha, Holman, Hekerle), ale i k vážnému (Šteffl), které si vyžádá ortopedický operační zákrok křížového vazu kolene, naplánovaný na srpen. Někteří hráči z důvodu povinností v zaměstnání se nemohli pravidelně tréninků nebo přípravných zápasů vždy zúčastnit, což nám přípravu na sezónu částečně narušovalo.


Můžeš nám přestavit tým, který jste s kolegou Císařem vybrali pro MSFL?

Brankáři: Šmída, Doležal

Obránci: Smetana, Hekerle, Vícha, Černý, Trojánek, Švanda T., Bača

Záložníci: Duda, Michal, Holman, Chloupek, Svoboda, Boušek, Pártl, Hlaváč, Sytař

Útočníci: Duda, Matulka

Odešli: Švanda Josef (FK Teplice), Tulaydan (FK Blansko), Batelka (dlouhodobé zranění), Šteffl (operace kolene)

Přišli: Trojánek (FC Žďár n.S.), Černý (SK Bystřice n.P.), Matulka, Doležal, Hlaváč (všichni FC Jihlava), Pártl (FC Vel.Meziříčí), Sytař (Věchnov)


Nadále s vedením klubu jednáme o příchodu především ofenzivního hráče do útoku nebo zálohy. V průběhu podzimní sezóny se pokusíme oslovit kluby NFL a vyjednat příchod hráče, který není dostatečně sportovně vytěžován a bude mít zájem si zvýšit herní praxi v našem

klubu v soutěži MSFL. V týdnu taková jednání budou probíhat, ale musíme respektovat nastavenou koncepci i ekonomickou realitu a možnosti klubu.


Tým opustil záložník Josef Švanda, který si vyzkouší prvoligové prostředí v FK Teplice, můžeš to nějak okomentovat?

Pepík uspěl na testech v FK Teplice a přesvědčil trenéra Radima Kučeru (trenér FK Teplice) o svých nesporných kvalitách a nyní bude působit v profesionálním fotbale. Nelze jinak než pogratulovat a popřát mu hodně sportovního štěstí a pevné zdraví, aby ten kariérní krok zvládl a splnil si svoje fotbalové sny. Všichni trenéři i funkcionáři klubu, kteří se podíleli na výchově ligového hráče si zaslouží uznání a pochvalu. Přesto musím vyzdvihnout odvahu a trenérský instinkt Richarda Zemana, který ho v 17 letech přeřadil z dorostu do MSFL, kde získával cenné zkušenosti v mužské kategorii i sportovně rostl a posouval výkonnost strmě nahoru.


Losování určilo, že netradičně Nové Město odehraje první dvě kola venku (Zlín B, Hlučín), až třetí kolo budeme hrát doma s nováčkem soutěže FC Vratimov. Jak celou situaci vnímáš, přeci jen je to i pro Tebe těžká premiéra?

Los není určitě příznivý, ale nakonec musíme hrát se všemi soupeři z tabulky, takže se budeme snažit připravit tak, abychom nějaký bod v úvodu sezóny urvali. Vím, jak je vstup do soutěže důležitý, proto uděláme všichni maximum, aby se to podařilo.


Kolik si představuješ uhrát bodů za podzim, který budeme končit na hřišti Uničova?

Na tak složitou otázku není jednoduchá odpověď. Pokusím se odpovědět rámcově s přáním takového zisku bodů, abychom se vyhnuli záchranářským problémům a SFK Vrchovina NMnM i v budoucích ročnících MSFL byla v soutěži pevně ukotvena. Nejsem naivní a mám celkem solidní přehled o kvalitách našich soupeřů, proto vím, jak těžké bude vše zvládnout a uspět. Celý hráčský kádr i realizační tým bude fungovat naplno, abychom stanovený úkol splnili.


SFK Vrchovina v neděli 1.8.2021 odjíždí v brzkém ránu (5.45 hod., ul. Tyršova NMnM) k 1. kolu, které odehraje ve Zlíně s rezervou FC Fastav B. Utkání odřídí trojice rozhodčích, R - Tomáš Řezníček (Stařechovice) – AR1 - Stanislav Volek (Pozděchov), AR2 - David Poláček (Rudice).

345 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page