top of page

Za dvacet minut bylo po zápase

Petřkovice/NMNM – V rámci 10. kola MSFL přicestovalo Nové Město do Ostravy na místní FC Odra. Trenér Zeman musel oželet v obraně nepřítomnost Smetany a Víchy, Batelka zůstal jen na lavičce. SFK bude chtít na tento zápas rychle zapomenout.

FC ODRA Petřkovice - SFK Nové Město na Moravě 5:1 (4:0)

Branky: 10. a 21. Moučka, 11. Zajíček, 19.Wala – 83. Švanda J.


Sestava NMNM: Šmída – Hekerle, Michal ©, Duda, Vašíček (30. Feik) – Švanda J., Holman (65. Bača), Šteffl, Skalník (73. Veselý) – Duba - Tulajdan

Připraveni: Skryja – Chloupek, Batelka, Feik, Bača, Veselý V.


Sestava Petřkovic: Květoň – Zajíček (73. Raab), Walla, Lehnert (65. Holzer), Sporysz ©, Neumann (89. Míšanec), Ptáček J.(76. Ptáček L.), Praus, Plesník, Mládek, Moučka (79. Raška)

Připraveni: Ptáček L., Raška, Holzer, Raab, Míšanec, Lapeš


Zápas na půdě Petřkovic byl po dvaceti minutách prakticky rozhodnutý. Domácí favorit od začátku potvrzoval roli favorita, kterou mezi desátou a jedenadvacátou minutou vyjádřil hned čtyřmi přesnými trefami. Zápas přitom Nové Město nezačalo vůbec špatně, už ve třetí minutě šli do zakončení Duba s Tulajdanem, ale situaci vyřešili špatně. Skóre otevřel krásnou ranou z dvaceti metrů Moučka – 1:0 a hned o minutu později zakončil rychlou kombinační akci Zajíček - 2:0. Potom měl krásnou hlavičku z rohu Duda, ale těsně minul Květoňovu branku. Na rozdíl tří branek zvýšil opět po rychlé akci Wala a po dvou minutách z přísné standardky se podruhé trefil Moučka - 4:0. „Naše selhání pro mě bylo trošku nepochopitelné. Přitom nám úvod zápasu docela vyšel. Petřkovice nás přehrávaly především v agresivitě a rychlosti,“ mrzelo trenéra Nového Města Richarda Zemana.

Po změně stran se utkání víceméně dohrávalo. Na začátku měl velkou příležitost Duba na snížení, šel sám na Květoně, ale ten mu zkušeně ukradl míč z kopačky. Sedm minut před koncem se čestného úspěchu dočkali také hráči Nového Města, před gólmanem domácích se nemýlil Švanda – 4:1. Poslední slovo měli ale domácí, na konečných 5:1 uzavřel neúnavný Neumann. „Zápas byl po první půli rozhodnutý, po změně stran už nebylo co řešit,“ dodal Zeman.


Nejlepší hráči: Květoň, Moučka, Neumann


Komentář k zápasu trenéra Zemana: „Absolutní obranná odevzdanost a zranitelnost při nakumulovaných gólech, kdy před gólem kouká jeden nebránící hráč po druhém a po gólu dají všichni hlavy dolů. A góly tak dostáváme minutu po minutě. To je absolutně nepřijatelné! Hráči nesplnili taktické pokyny, kdy jsme po nedůrazu v osobních soubojích soupeře pouštěli do smrtících brejků, místo toho, abychom z kompaktního obranného bloku sami do protiútoků  vyjížděli. Venku jsme inkasovali takový příděl potřetí za sebou, což je i při absenci Batelky, Víchy a Smetany na hlubší rozbor.“ 

Rozhodčí: Drozdy – Tomanec, Volek Delegát: p. Šalata ŽK 1:2, ČK 0:0

Diváci: 0


212 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page