Za postupující Náměští, mužstva ze Žďárska obsadila další tři místa


Žďársko – V podstatě jen samá pozitiva přinesl uplynulý ročník I. A třídy – skupiny B pro fotbalisty ze žďárského okresu. Tři kluby se v konečné tabulce srovnaly na druhém až čtvrtém místě, bezproblémovou záchranu si pak zajistil nováček z Moravce.

2. HERÁLEC, 49 bodů

Po loňském čtvrtém místě a zisku 42 bodů, si fotbalisté z obce pod Žákovou horou v uplynulém ročníku o dvě místa a sedm bodů polepšili. Po loňském letním odchodu trenéra Miroslava Kučky tým převzal Bohuslav Bureš, který mužstvo dotáhl k titulu podzimního půlmistra. Bureš ale v zimě na vlastní žádost skončil, po dvou a půl letech se tak na lavičku Herálce vrátil staronový kouč Jiří Skála starší. „Hodnotit mohu pouze jarní část. Její začátek pro nás byl hodně špatný, z úvodních pěti kol jsme získali pouhé čtyři body. Snad ještě horší ale byla hra, kterou jsme předváděli, to mě nepříjemně překvapilo, jako bychom zapomněli hrát fotbal. Postupně jsme se však zlepšovali a byly tam zápasy, které se musely líbit, vrcholem bylo zřejmě derby s béčkem Žďáru,“ hodnotil půlsezonu trenér Jiří Skála starší. Pro nadcházející ročník plánují pod Žákovou horou omlazení kádru. „Máme zřejmě nejstarší mančaft v soutěži, což pro styl hry, kterou bychom se chtěli prezentovat, není ideální. Potřebujeme do sestavy dostat mladé, kreativní, ale také výbušné typy fotbalistů. Skončili nám čtyři kluci, které bude potřeba nějakým způsobem nahradit. Nebude to jednoduché, hráči prostě nejsou,“ dodal Skála.

3. FC ŽĎÁR B, 48 bodů

Rezerva Žďáru nad Sázavou byla rozhodně příjemným překvapením soutěže. Především na hřištích soupeřů si počínala mnohdy až suverénně. Pokud by se jí v posledním kole podařilo naplno bodovat také na hřišti vedoucí Náměště, mohl z toho být nečekaný postup do krajského přeboru! „Musím ale přiznat, že naše porážka 0:2 na hřišti lídra byla zasloužená, postup je ve správných rukách. Přiznám se, že to, zda bychom možnost postupu využili, jsme v klubu vůbec neřešili, i když se domnívám, že bychom do toho šli,“ řekl po sezoně kormidelník béčka Žďáru Ladislav Jun.

4. NOVÉ MĚSTO B, 45 bodů