top of page

Záchrana žije v teoretické rovině


Nové Město - Fotbalisté Vrchoviny v 28. kole FORTUNA MSFL na domácím hřišti pouze remizovali a v soutěži je udrží už jen případná výhra v posledním kole (SK HS Kroměříž) a zároveň příznivé výsledky ze zápasů Hodonína (prohra) a Rýmařova (výhra).

Nové Město n/Mor. - FC Dolní Benešov 0:0

N. Město: Kolář - Batelka, Vícha (67. Svoboda), Smetana, Vašíček - Matulka (46. Duba), Michal (23. Šmída), Zbytovský, K. Skalník, M. Skalník - Vopršal

Dolní Benešov: Chvěja - Býma (59. Baránek), Romaněnko, Rubý, Moravec, Adamík (67. Blahuta), Labuda (90. Skroch), Haas, Strakoš, Karčmář, Pecuch

Zemanova družina na svého soupeře vlétla, ale Vopršal zkraje utkání ve dvou náznacích šancí neuspěl. V 10. minutě běžel sám na branku Dolního Benešova Matulka, ale gólman Chvěja jej skvěle vychytal. Klíčový okamžik zápasu přišel ve 21. minutě. Gólman Kolář vyběhl mimo velké vápno, Vícha mu hlavou přihrával malou domů a gólman Nového Města si reflexivně sáhl nedovoleně rukou na míč. Přišla červená karta a musel předčasně pod sprchy. Do brány přišel mladičký Šmída, který byl ve zbytku zápasu vždy na svém místě. Dolnímu Benešovu stačilo k jistotě záchrany získat bod, čemuž také podřídil veškerou taktiku i proti deseti hrajícím domácím.

Ti si po změně stran vytvořili značný tlak. V 57. minutě měl velkou příležitost střídající Duba, za dalších deset minut Michal Skalník trefil tyč svatyně hostů. To samé se poté povedlo i Dubovi. V 83. minutě se ve velkém vápně šikovně uvolnil Michal Skalník, ale mířil těsně vedle. Body se tak dělily, šance Nového Města na záchranu MSFL jsou v teoretické rovině a nemá situaci ve svých rukou.

Nejlepší hráči: M. Skalník, K. Skalník - Rubý

Richard Zeman - trenér Vrchoviny: "Na to, že naši hráči hráli od 20. minuty o deseti, podali obdivuhodný výkon. K tomu nás hnalo i skvělé publikum, které je nejlepší v MSFL. Soupeře i v deseti jsme přehráli, vypracovali si dostatek příležitostí, abychom ten zápas vyhráli, bohužel to bylo o tom gólu, který jsme nedali, a proto to skončilo tak, jak skončilo."

Michal Spruch - trenér FCDB: "Zápas se odehrával ve velmi bojovném duchu, za skvělé atmosféry. Domácí ho potřebovali vyhrát, šli za vítězstvím, ale neměli štěstí v koncovce. Naše mužstvo soustředěným a bojovným výkonem vydřelo remízu, zachránili jsme si třetí ligu, to byl náš cíl. Co se bude dít v klubu dále, to se uvidí."

Rozhodčí: p. Zaoral - p. Denev, p. Kneisl Z.

ŽK: 1:3. ČK: 1:0 (21. Kolář)

Diváci: 294

241 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page