Žádná branka, navíc prohra


F-M / Nové Město – V rámci 10. kola MSFL (11. hrané) jsme opět na hřišti Lipiny neuspěli. Trenér Zeman měl k dispozici kompletní kádr, navíc nechal doma ještě Zambeho. V sestavě z minulého kola udělal čtyři změny, na lavičce zůstali Michal, Wolker, Chloupek a Vícha. Za stálého deště na promočeném trávníku se místy dost jiskřilo. Odnesl to za nesmyslný faul Literák, když šel v 60. minutě dříve pod sprchy.

MFK Frýdek-Místek - SFK Nové Město n/Mor. 2:0 (1:0)

Sestava Vrchoviny: Šmída – Švanda, Donkor (70. Michal), Smetana (81. Wolker), Svoboda, Batelka (81. Vícha), K. Skalník (C), Vašíček (46. Matulka), Zbytovský, Duba, Duda (73. M. Skalník)

Připraveni: Maňák – Vícha, Wolker, Michal, M. Skalník, Matulka, Chloupek

Sestava soupeře: Ciupa – Kebísek, Literák (C), Hykel (87. Šohaj), Šumský (90. Kaizar), Kubík (58. Visič), Varadi (88. Hurta), Ožvolda, Hýbl, Skwarczek, Bialek

Připraveni: Bárta – Šohaj, Hurta, Koňařík, Olarewaju Hadi, Visič, Kaizar

Začátek utkání byl seznamovací, ale v 7. minutě po střele nové posily domácích Kubíka, musel Šmída prvním zákrokem míč likvidovat na roh. Na vysoký míč nejvýše naskočil Literák, kterého bránil Duda, ale nedoskočil a hlavou míč umístil k tyči bezmocného Šmídy – 1:0. Brzké vedení určilo ráz celého prvního poločasu. Domácí byli hodně aktivní po celé ploše a Vrchovině toho moc nedovolili. V 18. minutě domácí krásně vykombinovali, do vápna letěl centr Kubíka, ale střela se nevešla mezi tyče. O dvě minuty pozděli Kubík pálil vysoko nad. Ve 22. minutě šel sám na Šmídu Varadi po nedorozumění obrany, pálil těsně vedle pravé tyče. Po minutě na druhé straně Vašíček pronikl k vápnu, ale byl nekompromisně sražen Hýblem za ŽK. PVK přetáhl Svoboda celým vápnem. Po 25. minutě Vrchovina srovnává s domácími krok, Švanda dotíral na obránce, míč však nevypíchl a gólman odkopl. Ve 30. minutě se na levé straně dostal Hýbl přes Donkora, ale s jeho střelou si Šmída poradil. Hostům se vůbec nedařil rychlý přechod do brejků. Největší šanci hostů propásl Smetana, který ve druhé minutě nastavení dostal přesný centr Duby na malé vápno, střelec udělal vše naprosto dobře v zakončení, ale Ciupa vytáhl zákrok utkání. Toto byl pro hosty zřejmě rozhodující moment.