Novoměšťák Zeman: zasloužil bych si metál


NMNM - Proti Frýdku-Místku, který prahne po co nejrychlejším návratu do II. ligy, předvedli fotbalisté Nového Města na Moravě svěží jarní výkon a favorit s předzápasovým kurzem 1,4 odjel z Vrchovina arény nakonec spokojen s bodem. A v dobré náladě po utkání byl i trenér Města Richard Zeman.

Utkání mělo skvělou diváckou kulisu a o atmosféru se tentokrát starali vlajkonoši obou táborů…

Parádní zážitek. A hlavně ti kluci fandili slušně. Mně osobně nevadí ani ta dýmovnička po závěrečném hvizdu. Nikoho neohrozila a průběh zápasu nenarušila. Pokud za toto má přijít pokuta, tak půjde o úzkoprsost rozhodovacího orgánu. Já čekal 500 lidí v hledišti, ale 100 jich bylo na kopci v souboji s lídrem přeboru Ledčí. Moc dobře nechápu, že když se tady v horách hraje tak vysoká fotbalová soutěž, že souběžně hrají okolní celky z nižších soutěží. Ve Žďáře nad Sázavou už to pochopili a přehodili svůj domácí mač na dopoledne, v Nové Vsi u Nového Města na Moravě a v Pohledci zatím ne.

Třeba těch 100 lidí chybělo v ochozech kvůli tomu, že v týmu nastupuje čím dál méně odchovanců. Pozorný divák jich při zápasech venku napočítal čtyři a nechal se slyšet, že na žoldáky chodit nebude…

Však jsem taky na nátlak fanoušků postavil do brány nedoceněného Šmídu a na křídlo Michala Skalníka, který konečně vystřízlivěl z dlouhé lyžařské sezóny. A udělal jsem dobře, oba patřili k nejlepším hráčům na hřišti.

Ale pojďme udělat inventuru, kdo odkud je…

OK. Odchovanci klubu jsou Šmída (bytem Slavkovice), Smetana (Žďár), Michal (Řečice), Wolker, K. Skalník, M. Skalník, Duda, Bača (všichni Nové Město). Jeho kmenovými hráči se už v divizi stali Ondra Vícha (11 let v Novém Městě bydlí) a Luboš Zbytovský (z Dalečína)‚ které vychovala sousední Bystřice. Pro třetí ligu jsme na přestup získali útočníky Tomáše Dubu (Jihlava) a Matěje Vopršala (Přibyslav). A teď v zimě jsme na zatím půlroční spolupráci přivedli tři hráče z Jihlavy, jednoho ze Zbrojovky a jednoho z Pardubic. Radek Matulka je ze Stržanova a do 14 let ho fotbal učili ve Žďáře. Jirka Batelka bydlí v Jevíčku, což není na třetiligové dojíždění mladého hráče velká vzdálenost. Marek Svoboda je Brňák, Kuba Vašíček bydlí ve Starči u Třebíče a je rodákem z Havl. Brodu, s jeho tátou jsme v mládí natropili hodně lumpáren. A brankář Marek Kolář žije v Nové Vsi, ale u Světlé nad Sázavou. Ještě bych rád zmínil dva ta