top of page

Změna se vyplatila - prokletí zlomeno

NMNM - Trenér Zeman se ohlíží za víkendem, který byl ve znamení euforie při obratu v zápase se slavným Baníkem Ostrava B. "Smekám před celým týmem v čele s kapitánem Lukášem Michalem, který mužstvo řídil z pozice stopera, za to, jak heroicky výsledkový obrat zvládl. Konečně se k nám přitočilo štěstí a byli jsme za tu dřinu odměněni. Dotlačili jsme to tam po rohových kopech, kdy nám ve vzduchu pomohl uzdravený Jirka Batelka. Poslední dobou jsme utrpěli několik opakovaných ran na psychiku týmu, ale znovu se ukázalo, že Vrchovina se nikdy nevzdává.“

Realizační tým Nového Města totiž neměl moc možností. Z kádru vypadli Batelka (zranění), Vícha (vyloučení) a Duda (nemoc).

"Lukáš Michal odehrál výborný zápas, už jsem o této variantě uvažoval i dříve. Je v kádru nejzkušenější, navíc výborně čte hru. Sice nemá výšku, ale vedle sebe měl hlavičkáře Lukáše Smetanu. Zahrál fantasticky a svůj výkon korunoval proměněnou penaltou v nastavení,“ chválil kapitána a současně také svého asistenta kouč Vrchoviny.

Přitom ještě dvě minuty před koncem svítilo na světelné tabuli nepříznivé skóre 1:2. „I přesto jsem věřil alespoň ve vyrovnání. Proto jsme zjednodušili hru a poslali na hrot Batelku, který je schopen vyhrát hlavičku,“ naznačil Zeman.

Když David Šteffl vyrovnal po přiťuknutí Batelky, osud zápasu vzal do svých rukou právě kapitán Lukáš Michal. Nařízenou penaltu proměnil ve třetí minutě nastavení s velkou jistotou. „Určený jsem byl s Tomášem Dubou. Ten ale dlouhou dobu nehrál, navíc v zápase nedal dvě tutovky. Domluvili jsme se proto, že půjdu kopat já, celkem jsem si věřil,“ popisoval sedmatřicetiletý veterán. Po jeho brance zavládla na stadionu obrovská euforie. Přenesla se i do pozápasových oslav? „Radost byla samozřejmě obrovská. Jsme rádi za první domácí výhru, protože tabulkou už jsme se propadali. Ale nic velkého nebylo,“ pousmál se.

Máme za s sebou 10 odehraných zápasů, přinášíme Vám trochu statistiky s rozjezdem soutěžních ročníků MSFL v prvních pěti domácích zápasech:


ročník 2018/19

Uničov 1:2, Rýmařov 2:2, U. Brod 0:2, Hulín 1:1, Hodonín 2:1

1-2-2, 6:8, 5 bodů

ročník 2019/20

Baník 1:1, D. Benešov 2:1, Kroměříž 1:3, Rosice 0:1, Petřkovice 0:0

1-2-2, 4:6, 5 bodů

ročník 2020/21

Vyškov 1:2, Slovácko 1:1, Kroměříž 0:1, Olomouc B 3:3, Baník 3:2

1-2-2, 8:9, 5 bodů

236 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page