top of page

Značně oslabené Nové Město už trénuje, na zkoušku přišel Hekerle


Nové Město na Moravě - Místo avizovaného konce dvou opor zahájili fotbalisté třetiligového Nového Města zimní přípravu hned bez sedmi hráčů. Svou daň si vybral úspěšný podzim, díky kterému si někteří vysloužili pozornost druholigových klubů. Jedinou novou tváří je obránce divizní Staré Říše Lukáš Hekerle. „Co se týče pohybu v kádru, není to zatím nic pozitivního,“ řekl na startu přípravy trenér Richard Zeman.

Už po podzimu se klub rozloučil s dvojicí opor. Do Bystřice se vrátil středopolař Luboš Zbytovský a kariéru přerušila ikona klubu Kamil Skalník. K nim se ale během zimní pauzy přidali i další. Kvůli dlouhodobým problémům se zády skončil na neurčito záložník Lukáš Wolker, křídelník Radek Matulka se zapojil do přípravy v mateřské Jihlavě, Luboše Chloupka chtějí minimálně přes zimu v jeho předchozím působišti v Blansku a stoper Jiří Batelka zaujal druholigový Prostějov.

MOŽNOST NÁVRATU

„U všech tří se počítá s tím, že pokud se nedostanou do jarního kádru daných týmů, budou pokračovat u nás,“ vysvětlil Zeman. Ten už nemůže pro jaro počítat s brankářem Lukášem Maňákem, jenž zkouší štěstí na Slovensku a z důvodu zdlouhavého dojíždění by v Novém Městě stejně nepokračoval.

Zatím jedinou posilou je obránce Staré Říše Lukáš Hekerle, který bude v klubu na zkoušce do poloviny února. „Dostali jsme se do situace, kdy musíme čekat na kluby z vyšších soutěží, koho a kdy budou ochotné uvolnit. S touto podobou kádru do jara určitě nepůjdeme,“ upozornil Zeman. O zájmu klubů o jeho hráče prý věděl s předstihem. „Nedá se říct, že by to byl pro mě šok. Všechno mělo svůj vývoj. Já hráčům vyšší soutěž přeji, uvidíme, jestli se prosadí a podle toho budeme reagovat,“ řekl kouč, který nepočítá, že bude mít o kádru jasno už na konci ledna. „Hráčům jsem řekl, že leden bude především o nabírání kondice a že určitě nebudeme kompletní, což bude platit i u prvního přípravného zápasu, který nás čeká 25. ledna. K nějakému skládání mužstva dojde začátkem února, což je do startu jarní části ještě dostatečná doba,“ řekl Zeman, jehož svěřenci budou v první fázi přípravy polykat čtyři tréninkové jednotky týdně.

DONKOR ZŮSTÁVÁ

Mezi nimi je i Ghaňan Aaron Donkor, který si tak v Česku vyzkouší první zimní přípravu. Během podzimu ukázal, že je schopný ve středu zálohy rozhodovat zápasy a může být alternativou za Luboše Zbytovského. „Uvidíme, jak to všechno bude, na ten post ještě máme Michala a Dudu. Možností, jak ho využít, je víc,“ dodal Zeman.

#NMNMVMSFL #SFK #ZIMNÍPŘÍPRAVA #PF2020

506 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page