top of page

Zoufalá Vrchovina v derby zklamala

Aktualizováno: 25. 9. 2020

VelMez/NMNM - V dohrávce 6. kola MSFL přicestovala Vrchovina do Velkého Meziříčí. V rámci okresního derby naprosto zklamala ve všech herních činnostech. Domácí si z nich udělali trhací kalendář. Obdržené branky jdou na vrub celé obrany v čele se Šmídou. Chyběla jiskra a chuť do fotbalu.

FC Velké Meziříčí - SFK Nové Město na Moravě 5:0 (3:0)

Branky: 3. Šuta, 27. Plichta, 42. Malata Mirek, 66. Puža, 87. Demeter


Sestava NMNM: Šmída - Feik, Hekerle (69. Holman), Vícha (76. Švanda T.), Smetana – Chloupek Skalník (46. Duba), Michal ©(46. Bača), Švanda J.(76. Červenka) – Šteffl - Tulajdan


Sestava soupeře: Kolář - Kriegsmann, Puža, Komínek, Mucha (28. Krejčí) - Bouček (81. Mezlík), Šuta (81. Marek Malata), Nedvěd, Demeter - Plichta (76. Partl), Mirek Malata (68. Dolejš)


Potřebné sebevědomí narostlo svěřencům domácího trenéra Šimáčka hned v úvodu, kdy využil nedůrazu stopera Víchy domácí Šuta a bombou na zadní tyč otevřel skóre – 1:0. Nenápadné autové vhazování vyústilo k úspěšné kombinaci a přesnému centru před branku, kde nikým nehlídaný Plichta poslal míč nechytatelně pod břevno – 2:0. A když se Mirek Malata prokličkoval obranou a udělal blafák Šmídovi – 3:0, s hosty to vypadalo hodně bledě.

Po přestávce byl vidět náznak hostů, že chtějí ještě se zápasem něco udělat, ale zůstalo jen u náznaku na dobře zformované domácí obraně. V 66. minutě Demeter poslal centr před branku a Puža na dlouhou nohu píchl balon přesně k tyči – 4:0. Tím pádem bylo hotovo. Pomyslný hřebík do hostující rakve zatloukl akcí Partl a Demeter, který zpětnou přihrávku uklidil za bezmocného Šmídu – 5:0.

slova trenéra Zemana po utkání „o osudu derby rozhodl první poločas, kdy jsme se nevyrovnali s agresivní hrou domácích a po totálně propadnutých osobních soubojích inkasovali tři laciné góly. Na zvrat jsme tentokrát nemohli pomýšlet a po čtvrté brance jsem šetřil síly a zdraví stěžejních hráčů. Kriegsmann a Krejčí to s likvidační zákroky na kotník Josefa Švandy za rozhodnutého stavu přehnali. Nicméně nám Meziříčí ukázalo, s jakou koncentrací a důrazem se vítězně rozehraný zápas dohrává. My se musíme za ten propadák našim fanouškům omluvit.“
„Vyhráli jsme zaslouženě, už jsme to potřebovali. Hráči podali zodpovědný výkon,“ hodnotil po utkání kouč Jan Šimáček.

Nejlepší hráči: Plichta, Komínek, Šuta


Rozhodčí: Zaoral – Pfeiffer, Havlín Delegát: p. Chytil ŽK 2:2, ČK 0:0

Diváci: 470390 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page