Zoufalá Vrchovina v derby zklamala

Aktualizováno: 25. zář 2020

VelMez/NMNM - V dohrávce 6. kola MSFL přicestovala Vrchovina do Velkého Meziříčí. V rámci okresního derby naprosto zklamala ve všech herních činnostech. Domácí si z nich udělali trhací kalendář. Obdržené branky jdou na vrub celé obrany v čele se Šmídou. Chyběla jiskra a chuť do fotbalu.

FC Velké Meziříčí - SFK Nové Město na Moravě 5:0 (3:0)

Branky: 3. Šuta, 27. Plichta, 42. Malata Mirek, 66. Puža, 87. Demeter

Sestava NMNM: Šmída - Feik, Hekerle (69. Holman), Vícha (76. Švanda T.), Smetana – Chloupek Skalník (46. Duba), Michal ©(46. Bača), Švanda J.(76. Červenka) – Šteffl - Tulajdan

Sestava soupeře: Kolář - Kriegsmann, Puža, Komínek, Mucha (28. Krejčí) - Bouček (81. Mezlík), Šuta (81. Marek Malata), Nedvěd, Demeter - Plichta (76. Partl), Mirek Malata (68. Dolejš)

Potřebné sebevědomí narostlo svěřencům domácího trenéra Šimáčka hned v úvodu, kdy využil nedůrazu stopera Víchy domácí Šuta a bombou na zadní tyč otevřel skóre – 1:0. Nenápadné autové vhazování vyústilo k úspěšné kombinaci a přesnému centru před branku, kde nikým nehlídaný Plichta poslal míč nechytatelně pod břevno – 2:0. A když se Mirek Malata prokličkoval obranou a udělal blafák Šmídovi – 3:0, s hosty to vypadalo hodně bledě.

Po přestávce byl vidět náznak hostů, že chtějí ještě se zápasem něco udělat, ale zůstalo jen u náznaku na dobře zformované domácí obraně. V 66. minutě Demeter poslal centr před branku a Puža na dlouhou nohu píchl balon přesně k tyči – 4:0. Tím pádem bylo hotovo. Pomyslný hřebík do hostující rakve zatloukl akcí Partl a Demeter, který zpětnou přihrávku uklidil za bezmocného Šmídu – 5:0.

slova trenéra Zemana po utkání „o osudu derby rozhodl první poločas, kdy jsme se nevyrovnali s agresivní hrou domácích a po totálně propadnutých osobních soubojích inkasovali tři laciné góly. Na zvrat jsme tentokrát nemohli pomýšlet a po čtvrté brance jsem šetřil síly a zdraví stěžejních hráčů. Kriegsmann a Krejčí to s likvidační zákroky na kotník Josefa Švandy za rozhodn