Malé derby opanovalo naše béčko

05.11.2018

V rámci dohrávky 1. kola I.A tř. derby dvou rezervních mužstev vyznělo v první půli pro juniorku Nového Města.

Žďár B - muži B 1:2 (0:1) ⚽ 87. Vokoun - 34. Žák, 89. Follprecht

Sestava Vrchoviny: Šmída P. -  Blažíček, Vašíček (46. M. Šmída), R. Blažíček, Follprecht, Slavíček (46. Mazel), Polnický, Žák, Boušek (76. J. Skryja), Švanda, Havelka (16. Dobrovolný).

Trenéři: p. Fencl, Poul

Vedoucí týmu: p. Dacer

Sestava Žďáru: Sobotka - Pátek, Růžička, Havlík, B. Sláma - Janů, L. Sláma, Potocký, Russ - Musil, Vokoun

Ta si vypracovala hned několik příležitostí, ale buď dobře zasáhl brankář Sobotka, nebo netrefila branku. Nakonec šla ve 34. minutě do zaslouženého vedení, rohový kop Bouška hlavou usměrnil do domácí svatyně Žák – 0:1.

Ve druhé půli se hráči Žďáru sice zvedli, více šancí si však vypracovali hosté. Nedáš, dostaneš. Tři minuty před koncem zápasu se ale domácí radovali, z voleje se krásnou brankou prezentoval Vokoun a vyrovnal - 1:1. V předposlední minutě se k trestnému kopu postavil Follprecht. Výstavním kopem vymetl pavučinu a zaslouženě rozhodl o zisku tří bodů pro béčko Vrchoviny.

Názor trenéra: „Podali jsme velmi dobrý a odpovědný výkon, musím kluky pochválit, jenom ta koncovka nás dnes trápila. Byla to myslím zasloužená výhra, i když se rozhodlo až v samém závěru.“

Rozhodčí: Kubeš

Delegát: Petřivý

ŽK 1:2, ČK 0:0