Sezóna 2019/20 je ukončena!

08.04.2020

Praha /Nové Město - FAČR ukončila sezonu amatérům, pohár chce dohrát v létě

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl kvůli pandemii koronaviru o ukončení amatérských soutěží od třetí ligy níže včetně mládežnických soutěží. Český pohár MOL Cup, v němž zbývá semifinále a finále, by se mohl dohrát v nových termínech.

Výkonný výbor o ukončení ročníku ČFL, MSFL, divizí, přeborů a dalších soutěží rozhodl na svém zasedání. Nařízení platí pro veškeré mistrovské i pohárové amatérské soutěže s tím, že zůstává konečné pořadí k osmému dubnu. Kluby na amatérské úrovni zároveň nebudou sestupovat ani postupovat, výjimkou je prostupnost s profesionály: čili druhou ligou. Ta je zatím, stejně jako nejvyšší soutěž, která spadá pod Ligovou fotbalovou asociaci (LFA), pouze přerušena. Na prvním místě ČFL je Táborsko ve skupině A, v „béčku“ zvítězila rezerva Jablonce, v MSFL triumfuje Blansko. 

 

Pokud by z druhé ligy (F:NL) spadly dva české týmy, nahoru by mohl Jablonec B a Táborsko. Pakliže by sestupovaly dva moravské, postoupí Blansko a další celek z MSFL. Podle pořadí mají první nárok Petřkovice. Když spadne jeden český a jeden moravský celek, půjde do profesionální soutěže Blansko a z ČFL tým s vyšším počtem bodů, což je Táborsko. Vše pochopitelně za předpokladu, že se F:NL znovu rozběhne a řádně dohraje.

 

"Z našeho pohledu je to pro nás jasná zpráva a musíme se podle toho zachovat", říká předseda klubu René Horákovský a jedním dechem dodává: "Je mi líto fanoušků a sponzorů, kteří mají nyní jiné starosti. Nejprve vše musíme zažehnat a poté se můžeme zase začít bavit např. fotbalem. Pro sport to bude velmi složité období."

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Okresní derby tentokráte postrádá favorita

23.08.2019

1/1
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv
Please reload

Následujte nás
  • sfkvrchovinaofficial
  • SFKVrchovina