Třetí liga jde do finiše

17.05.2019

Nové Město má boj o záchranu stále ve svých rukách. Aktuální dvanáctá příčka by totiž s ohledem na vývoj druhé ligy neměla být sestupová. Musel by se stát zázrak, aby poslední Viktoria Žižkov FNL zachránila. Nicméně blízko sestupu je Znojmo, jehož pád by znamenal, že z MSFL sestoupí i třináctý celek.„Počítám s tím, že Znojmo spadne,“ nespoléhá se na pomoc z vyšší soutěže novoměstský trenér Richard Zeman. Jeho celek má před třináctým Hodonínem dvoubodový náskok, jenže méně příznivý los. Jihomoravané totiž ještě nehráli s posledním Valašským Meziříčím, které ze své beznadějné pozice bez jediné výhry vyhlíží konec sezony.

„Navíc naše aktuální forma není vůbec dobrá. Po úspěšném vstupu do jara, kdy jsme z úvodních pěti zápasů získali deset bodů, jsme z dalších pěti utkání vytěžili jen dva. Na podzim jsme dokázali v závěru zmobilizovat síly a o něco podobného se pokusíme i teď. A nejde jenom o to, se zachránit. Sestup může přijít, ale musí to být s hlavou nahoře. Ne, že budeme odevzdaní a každý si nás povodí,“ burcuje Zeman.

 

I když jeho svěřenci odehráli v neděli důstojnou partii s prvními Petřkovicemi,, byl k výkonu poměrně kritický.

V reálu to vypadalo na vyrovnaný fotbal, ale po zhlédnutí videa jsem se rozčílil, jak hloupě a naivně jsme inkasovali. Byla tam spousta nedostatků a momentů, kdy jsme zbytečně přicházeli o míč. Navíc ještě nějaké gólovky soupeře zlikvidoval Šmída,“ nebral si Zeman servítky.

 

Zbývající zápasy:

9. Otrokovice (V)

5. Vyškov (D)

10. Hlučín (V)

11. D. Benešov (D)

2. Kroměříž (V)

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Okresní derby tentokráte postrádá favorita

23.08.2019

1/1
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv