Vrchovina se na jaro navnadila v Blansku

09.03.2019

Blansko/NMNM - Generálka na jarní třetiligovou zahájenou v Uničově se fotbalistům Nového Města na Moravě povedla. V Blansku, které staví silný tým pro MSFL, vyhráli po přesvědčivém výkonu 2:0. A to soupeře od vyšší porážky uchránil exligový brankář Doležal.

 FK Blansko - SFK NMNM 0:2 (0:0) ⚽ 79´ Duba, 88´ Zbytovský

 

Sestava SFK: Kolář (46. Šmída) – Bača, Batelka, Vícha, Smetana – Matulka (68. Švanda), Michal (60. Wolker), K. Skalník, Svoboda (60. Zbytovský) – Duba, Vopršal (60. M. Skalník)

 

Hrálo se na přírodní trávě a začátek patřil domácím, kteří měli v kombinaci navrch a ve dvou dobrých šancích minuli Kolářovu bránu. Vrchovina aktivně bránila a podnikala rychlé brejky. Po půlhodině hry běžel sám na bránu Vopršal a poprvé trefil Doležala. Vzápětí stejný hráč po Matulkově výzvě promáchl míč před prázdnou svatyní a krátce před přestávkou neuspěl v souboji z očí do očí proti Doležalovi ani Duba.

V úvodu druhé půle si v samostatných nájezdech znovu na Doležalovi vylámali zuby Vopršal s Dubou a po nástupu tří zkušených hráčů z lavičky Vrchovina ovládla hru. Střeleckou nemohoucnost hostů ale prolomil až deset minut před koncem Tomáš Duba, který uklidil míč do sítě po Wolkrově zisku míče a Zbytovského narážečce s Kamilem Skalníkem. Domácí poté rezignovali a přestali zachytávat útočné výpady Města. Druhý gól přidal zblízka Zbytovský a ještě minimálně třikrát v brankovišti čaroval Doležal.

„Takovou generálku jsme po spoustě zimních změn v kádru potřebovali. Předvedli jsme poctivý výkon, který měl vzestupnou tendenci,“ zhodnotil stručně vydařený duel trenér Richard Zeman.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

Okresní derby tentokráte postrádá favorita

23.08.2019

1/1
Please reload

Nejnovější příspěvky
Please reload

Archiv
Please reload

Následujte nás
  • sfkvrchovinaofficial
  • SFKVrchovina